11.07.2019 02:06

Град со големина на портокали направи хаос во Италија (ВИДЕО)

Facebook Twitter Google+

Најмалку 18 лица се повредени, меѓу кои и една трудница, во невремето проследено со град со големина на портокали, кое го зафати италијанскиот град Пескара.

Повредените се однесени во градската болница, а трудницата добила повреди на лицето и главата. Останатите повредени се здобиле со повреди на главата.

Loading...

More giant hail bombardment in Pescara, central Italy this afternoon, July 10th! Thanks to NaturalMeteo for the report!

Публикувахте от Severe Weather Europe в Сряда, 10 юли 2019 г.

По бурата во пескара, улиците во градот биле претоврени во реки на неколку локации. Во центарот имало над 10 сантиметри вода, а на ридот над градот напукнал и патот.

More giant hail bombardment in Pescara, central Italy this afternoon, July 10th! Thanks to NaturalMeteo for the report!

Публикувахте от Severe Weather Europe в Сряда, 10 юли 2019 г.

Ново невреме се подготвува за јужна и југоисточна Европа, со обилни врнежи и бура ноќта меѓу среда и четврток.

Големо невреме имаше и во Шпанија, а на Халкидики во Грција шест лица го загубија животот.

фото: Twitter printscreen


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments