Google ги претстави новите смартфони Pixel 4 и Pixel 4 XL

Сподели со своите пријатели

Новите телефони имаат екрани од 5,7 и 6,3 инчи, во резолуција FHD + и QHD +, сооднос 19: 9, технологија за непречено прикажување и освежување од 90Hz.

Исто така, постои нова опција на Ambient EQ за корекција на бојата во зависност од околината.

Loading...

Pixel 4 има батерија од 2800 и 4 XL од 3700 mAh.

Интересно е што и двата телефони имаат ист систем на фотоапарати: главна камера од 12,2 мегапиксели, f / 1.7, со дво-пикселен систем за автоматско фокусирање. Телефото-камерата има 16 мегапиксели и f / 2,4.

Видеото може да се снима во резолуција од 4K на 3fps, и на 1080p на 30, 60 или 120 fps.

И двата телефони имаат процесор Snapdragon 855, 6 GB RAM меморија, 64 или 128 GB мемориски звуци, стерео звучници, командна површина „Active Edge“, pрепознавање на лице, стакло Gorilla Glass 5, сензор за радар без да го допираат телефонот и oтпорност на вода IP68.

Pixel 4 доаѓа во бела, црна и портокалова боја.

Гугл го воведе и новиот лаптоп Pixelbook Go, врз основа на нивниот оперативен систем ChromeOS.

Новиот Pixelbook има процесор Intel Core m3, i5 или i7, 8 или 16 GB RAM меморија, SSD со 128 или 256 GB и 13,3-инчен дисплеј на допир на екранот во 4K резолуција.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *