Голем пожар во руско пристаниште на Азовското Море

Сподели со своите пријатели

Голем пожар избувна во руското пристаниште Јејск на Азовското Море, во близина на руско-украинската граница.

Loading...

Јејск се наоѓа спроти градот Мариупол, окупиран од Русија, кој беше силно нападнат на почетокот на руската инвазија на Украина.

 

 

 

ТАСС: Пожар избувна во зградата на хангарот

Видеата на социјалните мрежи, геолоцирани од CNN, покажуваат густ, темен чад како лебди над градот. Едно видео покажува силна експлозија.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Западот се плаши од руското нуклеарно оружје, а тоа го предизвикува Путин

Руската државна новинска агенција ТАСС објави дека пожарот избувнал во зграда хангар со површина од 550 метри квадратни. Службите за итни случаи се на терен и нема жртви, пренесува ТАСС.

 

Loading...

 

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Вершинин: Исклучувањето на Русија од ОН е невозможно и опасно

 

Локалните и регионалните власти не објавија официјален коментар.

 

 

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.