12.08.2019 20:00

Голем пожар кај селото Черкезе (ВИДЕО)


Пожар избувна околу 17 часот во близина на железничкиот премин во село Черкези кај Куманово. Повеќе противпожарни екипи од кумановската противпожарна единица се на терен и се обидуваат да го локализираат.

Спред првичните податоци од Регионалниот центар за управување со кризи Куманово горат прагови за железничка пруга.

loading...

Густиот црн чад веќе еден час се забележува од повисоките места во Куманово.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments