13.06.2018 12:10

Годинава нема да се одржи фудбалскиот турнир „Видовден“


Традиционалниот турнир во мал фудбал „Видовдан“ нема да се одржи оваа лето, одлучи регионалниот одбор на Српската заедница од Куманово, која беше организатор на оваа манифестација во изминатите години.

Како што информираат од одборот, одлуката е донесена затоа што термините се поклопуваат со одржувањето на Светското првенство во фудбал на кое учествува репрезентацијата на Србија.

– Во договор со претставници на екипите, досегашните учесници, членови на регионалниот одбор од Кумано, како главен носител на манифестацијата и останатите учесници, договорено е овогодинешната пауза да биде во знак на заедничкото навивање за репрезентацијата на Србија.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments