„Го летнал гулабот“ па морале да го приземјат авионот поради смрдеа (видео)

Сподели со своите пријатели

Еден од патниците во авион на американската компанија „летнал гулаб“ и направил вистински хаос. На патниците им се слошило па морале под итно да го евакуираат авионот.

Странските медиуми јавуваат дека авионот следал на меѓународниот аеродром Ралејг – Духрам во Каролина во недела попладне кога инцидентот се случил. Патниците се жалеле на главоболка и мачнина па морале веднаш да го напуштат авионот за да ги прегледа Итната помош.

Властите го истражиле инцидентот и откриле дека еден од патниците го пуштил гулабот. Подоцна, лекарите соопштиле дека станува збор за медицински проблем па од таму и непријатниот мирис.

И покрај напорите на надлежните никој од патниците не признал вина за случајот.

Loading...

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.