Германец приведен во Куманово

Сподели со своите пријатели

Вчера во 21.15 часот во Полициската станица Куманово, од слобода бил лишен Б.Б. (28) од Сојузна Република Германија поради пријавено нарушување на јавен ред и мир – предизвикано со тепачка со елементи на кривично дело „насилство“, како и поради сторен прекршок по член 139 од Закон за странци, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Тој бил задржан за понатамошна постапка пред надлежен суд.


Leave a Reply