(ГАЛЕРИЈА) „Секс, лага и љубомора“ – „Денови на комедија“

Сподели со своите пријатели

Претставата „Секс, лага и љубомора“ вчеравечер беше одиграна во рамките на овогодинешното издание на меѓународниот театарски фестивал „Денови на комедија“ во Центарот за култура „Трајко Прокопиев“ во Куманово.

Loading...

Станува збор за претстава на Театар „Антон Панов“ од Струмица која се играше според текстот на Марк Камолети.

Под режисерската палка на Синиша Евтимов, на сцената улогите ги играа Стојан Трн Велков, Анкица Бенинова, Коста Ангов, Јулија Милкова, Танкица Стојанова и Јасмина Вучкова.

Во продолжение и фотогалерија од настанот.

 

 

 

Loading...

 

 

 

 

 

Loading...

 

 

 

 

 

Loading...

 

 

 

 

Loading...

 

 

 

 

Loading...

 

 

 

Loading...

 

 

 

 

Loading...

 

 

 

Loading...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Loading...

 

 

 

 

 

Loading...

 

 

 

 

Loading...

 

 

 

 

 

 

Loading...

 

 

 

 

 

 

Фото: Никола Ивановски

Loading...

Leave a Reply