Фудбалерите заминаа на Европско (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Македонските фудбалски репрезентативци денеска заминаа во Букурешт каде ќе ги играат првите два натпревари од настапот на Европското првенство во фудбал.

Loading...

 

 

Станува збор за историски успех и пласман на македонските фудбалери, бидејќи за прв пат Македонија учествува на најеминентното натпреварување на стариот континент.

 

 

Loading...

И премиерот Зоран Заев денеска им посака среќа на фудбалерите.

– Фудбалската федерација на Македонија и претседателот Муамед Сејдини упатуваат искрена благодарност до Владата на Република С. Македонија и Премиерот, Зоран Заев за убавите зборови на поддршка за македонската репрезентација пред заминувањето за Букурешт.“, напишаа од ФФМ на Фејсбук.

 

 

Инаку првиот натпревар нашите фудбалери го играат на 13 јуни против Австрија.

 

Loading...

 

 

 

 

 

 

Loading...

 

 

 

 

 

Loading...

 

 

 

 

Loading...

 

 

 

Loading...

 

 

 

 

 

Loading...

 

 

 

Loading...

 

 

 

 

 

 

 

 

Никола Ивановски/ фото: ФФМ


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *