Физичка пресметка меѓу две лица во центарот на Куманово

Сподели со своите пријатели

Две лица физички вчера го нарушиле јавниот ред и мир во центарот на Куманово со меѓусебна физичка пресметка.

Loading...

– На 31.03.2024 во 09.15 часот во СВР Куманово било пријавено дека на ул.„11-ти Октомври“ во Куманово бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу  Џ.С.(31) и М.Л.(24), двајцата од Куманово, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Како што додаваат оттаму, по целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Никола Ивнаовски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Татко и двајца синови претепани во центарот на Куманово