Филипче ќе одржи прес конференција со д-р Фабио Скано, советник на СЗО за Европа

Сподели со своите пријатели

Министерот за здравство, доц. д-р Венко Филипче и д-р Фабио Скано, советник на регионалниот директор на СЗО Европа, денескa, (четврток 25.06.2020 година), во 14:00 часот, ќе одржат заедничка прес-конференција, информираат од владината прес служба.

Се очекува Филипче да даде и осврт на случаите на коронавирус од изминатите денови и состојбата со здравствените институции во земјава.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *