Филипче до колегите: Целиот товар е на вашиот грб, ја заслужувате најголемата почит

Сподели со своите пријатели

Министерот за здравство Венко Филипче преку својот Фејсбук профил им се заблагодари на своите колеги.

-Колеги, Ви благодарам што не се откажувате! Ви благодарам што давате сè од себе за да го спасите, зачувате и подобрите здравјето на нашите пациенти. Целиот товар е на вашиот грб и ја заслужувате најголемата почит и благодарност за хуманоста, грижата и пожртвуваноста. Во оваа борба со ковид-19 вие сте нашите херои!, напиша Филипче на ФБ.

Loading...

 

Даниела Маркоска-Алексовска


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *