Фатени разбојниците кои ограбија дете од Куманово

Сподели со своите пријатели

Секторот за внатрешни работи Куманово поднесе кривична пријава против С.Д. (21) и еден седумнаесетгодишник, двајцата од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“.

Пријавените на 12 декември околу 20.40 часот со употреба на физичка сила извршиле разбојништво над дванаесетгодишно момче од Куманово при што му одзеле мобилен телефон.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.