Фановите го направија осмото ѕвездено небо во чест на Тоше Проески

Сподели со своите пријатели

Со музички хепенинг под наслов „Биди и ти дел од ѕвезденото нево на Тоше“ кој веќе стана традиција, вечерва по осми пат се одржа на градскиот плоштад во Скопје, во знак на сеќавање на прерано загинатиот македонски пејач и хуманитарец Тоше Проески.

Loading...

12087578_10156198363915613_2136032533_n-640x360_thumb_medium500_281

Вечерва премиерно беше пуштена и досега необјавената песна на ромски јазик „Ефта пуране иконе“ или во превод Седумте стари икони, како и англиската верзија од песната „Малечка“.

фото: засе.мк

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.