Европратеникот од ковид оргијата во Брисел е Унгарец од партијата на Орбан

Сподели со своите пријатели

Унгарските медиуми потврдија денеска дека европратеникот фатен во ковид оргија во центарот на Брисел од страна на полицијата додека траат рестрикциите поради вирусот, е Јосеф Сајер од партијата на унгарскиот премиер Виктор Орбан, Фидес, јави дописничката на МИА од Брисел.

Loading...

Сајер е познат како ултраконзервативен, тој попладнево издал соопштение со извинување до неговото семејство и неговите гласачи поради учество во „приватна забава“.

Во ковид оргијата откриена викендов од страна на бриселската полиција учествувале 25 мажи, меѓу кои и европски дипломати. Европратеникот Сајер се обидел да избега кога пристигнала полицијата, а потоа пробал да се оправда со парламентарниот имунитет.

Тања Милевска, Брисел


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *