13.05.2019 09:58

Еве зошто својата шминка не треба никогаш да ја позајмувате


Позајмувањето на шминки на најдобрата другарка е ситуација кога не сме сигурни како да се однесуваме.

Никој не сака да излезе себична чилност која не сака да ја сподели шминката со никој, но би требало да бидете внимателни.

loading...

Производ кој никогаш не би требало да го позајмите е маскара затоа што со неа се пренесува конјунктивитис. Сјајот за усни и четкичката за нанесување пудра не се во категоријата безгрижни споделувања со други личности. Но, ако сепак позајмувате, сјајот избришете го со хартиено марамче, а четкичката за нанесување пудра или руменило испрскајте го со средство за дезинфекција на рацете.

Шминката која можете безгрижно да ја позајмите се кармини и моливи за очи затоа што имаат густра текстура и лесно може да им се отстрани горниот слој. Кај карминот тоа направете го со марамче, а кај моливот доволно е да го изрежате.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments