Електричен шпорет опожари куќа на улицата „Христијан Карпош“

Сподели со своите пријатели

Електричен шпорет вчера предизвика пламени јазици во куќа лоцирана на улицата „Христијан Карпош“, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи.

Пожарот бил пријавен во 15:50 часот, при што веднаш на терен се упатиле четворица пожарникари и едно противпожарно возило. Огнените пламени биле локализирани во 16:20 часот, а настанатата материјална штета допрва ќе се утврдува.

Во своето работење припадниците на Територијалната противпожарна единица Куманово вчера бележат интервенција и на запалена хартија и ѓубре на улицата „Тодор Велков“ кај поранешен „Житомел“. Интевенцијата на тројцата пожарникари траела од 14:40 до 15:15 часот.

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.