17.09.2016 09:33

Електричен шпорет опожари куќа на улицата „Христијан Карпош“


Електричен шпорет вчера предизвика пламени јазици во куќа лоцирана на улицата „Христијан Карпош“, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи.

Пожарот бил пријавен во 15:50 часот, при што веднаш на терен се упатиле четворица пожарникари и едно противпожарно возило. Огнените пламени биле локализирани во 16:20 часот, а настанатата материјална штета допрва ќе се утврдува.

Во своето работење припадниците на Територијалната противпожарна единица Куманово вчера бележат интервенција и на запалена хартија и ѓубре на улицата „Тодор Велков“ кај поранешен „Житомел“. Интевенцијата на тројцата пожарникари траела од 14:40 до 15:15 часот.

 


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments