Експлозија во зградата на универзитетот во Ереван, едно лице загина

Сподели со своите пријатели

Едно лице загина, а три се здобиле со изгореници во експлозија во зградата на Универзитетот во Ереван, соопшти Министерството за здравство на Ерменија.

Loading...

Повредените во експлозијата во зградата на Хемискиот факултет се пренесени во болница, пренесува РИА Новости.

Телото на жртвата е пронајдено на местото на несреќата.