Експлодираше гас на руски остров: 8 лица загинаа, меѓу кои три деца (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Во експлозија на гас во станбена зграда на рускиот остров Сахалин, според последните информации, загинале осум лица, меѓу кои три деца, девет лица се повредени, а потрагата по уште три лица е во тек, изјави гувернерот Валери Лимаренко. денес.

Loading...

 

 

На социјалните мрежи веднаш по експлозијата беа објавени видеа и фотографии.

 

Локалните власти соопштија дека, според првичните информации, причина за експлозијата е несоодветно складирање и ракување со боци со гас за домаќинствата.

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  Британија: Русите добија нова пратка ирански дронови камикази