19.06.2019 10:44

Едно лице тешко повредено во сообраќајка на патот Куманово – Романовце


На локалниот пат Куманово – селото Романовце, Џ.С.(66) од Куманово вчера во 10.30 часот управувајќи мопед „Апен 6“ со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од патот.

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, Џ.С. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во болницата Куманово, по што бил препратен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

loading...

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Куманово.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments