19.08.2019 09:36

Државјанин на Србија викендов приведен на Табановце


На 17.08.2019 во 12,40 часот на Граничниот премин Табановце, на влез во Македонија, поради основи на сомнение за фалсификување на Вин бројот од патничко моторно возило „Пасат“ со српски национални ознаки, бил приведен А.М.(47) од Република Србија, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Лицето и возилото биле предадени на полициски службеници од СВР – Куманово за понатамошна постапка.

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments