ДОТЕРАЈ СЕ МАЛКУ СЕСТРО: Свештеник со совет за жените чии мажи ги изневеруваат (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Српскиот православен свештеник, монахот Арсениe преку ноќ стана хит.

Loading...

Неговиот совет до жените кои се жалат дека нивните сопрузи ги изневеруваат се рашири како шумски пожар на социјалните мрежи.

Монахот Арсение стана главна вест во српските медиуми и хит на социјалните мрежи.

Имено, зборувајќи за машко – женските односи, тој раскажа колку жени му се жалат дека нивните сопрузи ги изневеруваат.

И потоа го сподели советот.

„Секогаш треба да се грижите за вашиот изглед да биде убав и привлечен за него или неа. Не само за време на состаноци и состаноци. Знаете, многу често сме одлични и се дотеруваме додека се забавуваме, а после тоа ај, здраво! Веќе не обрнува внимание на себе, таа се здебелила… Тој го пуштил стомакот, му смрдат нозете, подригнува… до многу полоши работи“, вели монахот.

„Мораме да се погрижиме да бидеме секогаш привлечни. Жените доаѓаат кај мене и ми велат: „Маж ми ме изневерува“, а таа некако, целата таква… Јас и велам: „Па, дотерај се малку сестро. Биди привлечна…“, е совет кој ги воодушеви социјалните мрежи.

 

Loading...