17.08.2019 09:40

До средината на следната недела температурите постепено ќе се покачуваат.


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 20, а максималната од 26 до 35 степени.

loading...

Следува период на стабилно време. Денеска ќе продолжи да дува северен ветер кој краткотрајно ќе засилува вдолж Повардарието.

До средината на следната недела температурите постепено ќе се покачуваат.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments