До 30. година ги посетил сите земји во светот. За оваа вели дека е најубава!

Сподели со своите пријатели

Ако сакате да патувате, но не сте милионер и не можете постојано да бидете на пат, можеби сте налетале на Дру Бински на YouTube или на некоја социјална мрежа…

Loading...

Овој Американец ја завршил својата мисија во 2021 година, на возраст од 30, и ги посети сите земји во светот.

Ова е уште повпечатливо кога ќе дознаете дека првото патување го направил во 2009 година…

Тој разговараше со тимот од Унилад за патувањата и проблемите на кои наишол.

Првата земја што ја посетил е Израел, последна што ја тргнал од листата е Саудиска Арабија…

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Со години биле соседи, но не знаеле дека се брат и сестра. Биле дадени на посвојување, имале пеколно детство...

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Drew Binsky (@drewbinsky)

 

Loading...

– Најтешко ми беше влезот во Венецуела. Беше во време на високи тензии меѓу САД и Венецуела, почнаа санкциите, но во последен момент успеав да ја добијам потребната виза – вели Бински, кој меѓу негативните искуства го истакнува и она од Бугарија.

– Таксистот се обиде да ме измами, сакаше да ми наплати десет пати поголема сума! – вели Бински.

Тој откри и во што особено ужива.

– Навистина сакам да посетувам разни далечни племиња. Таму гледам сосема друга страна на светот, каде технологијата и електрониката не се приоритет – вели Бински и продолжува:

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Баба (92) прескокнала ограда од 2 метри за избегала од старачки (ВИДЕО)

– Ќе продолжам да патувам, сакам да посетувам племиња во Африка, но и во Јужна Америка и Индија. Тие патувања ми се посебно искуство – вели овој Јутјубер.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Drew Binsky (@drewbinsky)

 

Loading...

И го прашаа од Унилад која е најдобрата земја што ја посетил…

– Би рекол дека тоа се Филипините. Мислам дека е најубавата земја на светот, многу е безбедна и луѓето се прекрасни. Тоа е се што сакате од една држава – вели Бински.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Drew Binsky (@drewbinsky)

 

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Рецепт за мохито од лубеница. Мелем за топлите денови! (ВИДЕО)

Но, Филипините не се земјата во која тој има намера да живее.

Убави се, луѓето се прекрасни, како што рече, но Дру наскоро планира да се пресели и да живее во Дубаи…

 

Loading...

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Drew Binsky (@drewbinsky)