Димитров: Немам и никогаш не сум имал друго државјанство освен македонското

Сподели со своите пријатели

Вицепремиерот за евроинтеграции Никола Димитров на својот фејбук профил денеска објави дека нема и никогаш немал друго државјанство освен македонското.

Loading...

Смета дека граѓаните апсолутно имаат право да знаат колку (и какви) пасоши имаат политичарите.

– Поттикнат од иницијативата на новинарот Горан Михајловски, јавно соопштувам дека немам и никогаш не сум имал друго државјанство покрај македонското, напиша на Димитров на ФБ.

Цветанка Миновска


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *