Дибиров во тимот на колото во ЛШ

Сподели со своите пријатели

Рускиот репрезентативец во редовите на еврпскиот шампион Вардар, Тимур Дибиров, се најде во тимот на колото по победата од 34:30 во рамките на 12.коло во Лигата на шампионите. Крилото го одигра најдобриот меч сезонава, откако постигна 11 гола со само едно промашување.

Покрај Дибиров во изборот на ЕХФ се најде и уште еден играч на Вардар. Пивотот Мијајло Марсениќ го постигна еден од најубавите голови во ова коло.

Идеалниот тим на 12. коло од ЛШ:

Лево крило: Тимур Дибиров (Вардар)

Лев бек: Момир Илиќ (Веспрем)

Среден бек: Раул Ентрериос (Барселона)

Десен бек: Албин Лагергрен (Кристијанштад)

Десно крило: Никлас Екберг (Кил)

Пивот: Игор Аниќ (Целје)

Голман: Родриго Коралес (ПСЖ).


Leave a Reply