07.12.2019 11:41

Дете каснато од куче скитник во училишен двор во Куманово

Facebook Twitter Google+

Малолетно девојче од кумановско било каснато од куче скитник.

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, во СВР Куманово, Г.Ј.(34) од селото Биљановце, кумановско, пријавил дека околу 09.20 часот од дворно место на основно училиште во Куманово неговата малолетна ќерка била касната од куче скитник.

loading...

Случајот во кумановската полиција бил пријавен вчера во 12.40 часот.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments