Детали за синоќешната сообраќајка во нас. Иго Тричковиќ

Сподели со своите пријатели

Во вчерашната сообраќајна несреќа што се случи во 16 часот и 50 минути на обиколниот пат кон населбата „Карпош“ , повреден е Д.П (14) од Богданци, јавува порталот Пулс 24.

Loading...

Поради сериозноста на повредите, повреденото момче вчера беше пренесено на клиниките во Скопје.

До несреќата дошло кога Г.С (36) од Куманово, управувајќи со ПМВ марка Мерцедес ”А” класа, возејќи по десната страна на коловозот, удрила во момчето кое во тој момент се страчало по својата топка.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.