Денеска повеќе сонце и повисоки температури

Сподели со своите пријатели

Денеска ќе биде нешто потопло за разлика од вчерашниот ден. Долж повардарието се очекува температурата де има максмална вредност од 28 до 30 целзиусови степени и околу 27°С во југозападниот регион. 

Loading...

Ќе се задржи умерената облачност се до попладне, додека приквечер ќе почне постепено разведрување.

Што се однесува на Куманово денеска не очекува релативно сончево време со максимална дневна температура од 26 степени, а со минимална од 11. Од утре секој ден температурата ќе се зголемува за еден степен, а ќе се задржи сончево и стабилно време целата работна недела.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.