Денес повремен дожд, од утре стабилно и без дождови

Сподели со своите пријатели

На првиот ден од ова недела се очекува променливо облачно време, претпладне со повремен дожд, во северните делови од земјата. Ќе дува слаб, а вдолж Повардарието умерен северозападен ветер.

Loading...

Потоа во наредните три дена времето ќе биде претежно стабилно, без значителна промена на дневната температура од 16 до 22 степени.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.