Денес до 40 степени – утре нов топлотен бран

Сподели со своите пријатели

Среда ќе биде врел и сончев летен ден. Максималната температура ќе биде највисока долж Повардарие ќе има вредности околу 40°С.

Loading...

Пелагониската котлина очекува максимална температура околу 36°С, а охридско-преспанскиот крај околу 35°С.

УВ индекс: 9

Capture

Се предвидува најава на топлотен бран и за четврток, јавува УХМР, со ниво на алерт 1 и е со изразен интензитет во регионите опишани погоре.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.