05.12.2019 08:45

Делови на Куманово утре без струја

Facebook Twitter Google+

Во текот на утрешниот ден неколку локации од кумановско ќе останат без електрична енергија.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, прекини ќе има на улицита „Иво Лола Рибар“ и „Моша Пијаде“ во период од 07:00 до 08:00.

loading...

Без струја во текот на утрешниот ден во период од 08:00 до 11:00 часот ќе бидат селата Романовце, Агино Село и Брзак.

Станува збор за планирани прекини од страна на ЕВН Македонија, поради интервенција во мрежата.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments