09.07.2019 10:37

Дебелиот мајмун од Тајланд веројатно е мртов, исчезнал од кампот за дебели (ВИДЕО)


Дебелиот мајмун познат по прекарот „Анкл Фети“ исчезнал од кампот за дебели на Тајланд и многумина сметаат дека веројатно веќе е мртов.

Анкл Фети е макаки мајмун и во кампот бил ставен на ригорозна диета, меѓутоа тој исчезнал и не е виден дури четири месеци.

loading...

КОНТРОВЕРЗЕН ЕКСПЕРИМЕНТ: Кинезите имплантирале човечки гени во мозоци на мајмуни (ВИДЕО)

Овој мајмун тежок е 14 килограми, двојно повеќе од просекот за својот вид.

фото: Printscreen/Youtube/Mixertoget


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments