Дамијано од Манескин се сликаше гол и го „урна“ Инстаграм (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Членовите на групата „Манескин“ уживаат во популарноста што ја стекнаа по победата на Евровизија и честопати ги „почестуваат“ своите следбеници на социјалните мрежи со необични фотографии, овојпат фронтменот Дамијано се надмина себеси.

Loading...

Дамијано објави фотографија на својот профил на Инстаграм каде е целосно гол со натпис: „Топката е живот“.

По објавувањето на фотографијата, придружниците почнаа да го коментираат фронтменот и неговата храброст: „Жешко“, „Како можеш да бидеш толку секси“, се само дел од коментарите на обожавателите.

Групата Манескин, по снимањето на видеото „I Wanna Be Your Slave“, исто така, објави на својот официјален профил на Инстаграм поексплицитни фотографии направени на сетот, во кои тимот се бакнува, лиже и допира.

„Не пријавувајте нѐ дека сме пресекси“, напишаа тогаш во описот на објавата.

Тие исто така објавија фотографија од базенот на нивната приказна на Инстаграм, каде што нивната басистка Викторија Де Анџелис позира без горниот дел од костимот за капење.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Damiano David/Måneskin (@ykaaar)

Loading...