Дали се ова исти личности? Луѓето шокирани од трансформацијата на овие девојки (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Ем и Ноеи се сестри од Торонто. Родени се како девојчиња, но со текот на времето сфатиле дека така навистина не се чувствуваат и не сакаат да бидат во животот.

Loading...

Поради ова станале популарни на друштвените мрежи, а многумина биле шокирани од нивната трансформација и тоа заедно.

Тие се родени како сестри, а за време на ова патување каде конечно „се пронашле“, ја имаат поддршката од нивната мајка, која често се снима со нив за социјалните мрежи.

Пред неколку години тие биле прекрасни темнокоси девојки, со витки линии, насмеани и во тесни фустани кои ги истакнуваат нивните облини.

Никој не се ни сомневал дека сакаат да бидат како мажи и дека ќе доживеат ваква промена и трансформација.

Таквите девојки станале мажи кои решиле да го пронајдат своето вистинско јас.

Споделувајќи ја својата приказна на социјалните мрежи, некои не можеа да ги разберат, додека од други добија и голема поддршка да бидат тоа што сакаат, бидејќи животот е само еден.

Исто така, многумина не можат да веруваат дека се работи за истатите личности.

Loading...

– Ние сме сестри кои живееме во Торонто, Онтарио. Нашиот род се тој/таа. Сепак, ги поздравуваме сите употреби со почит. Израснавме во домаќинство на испреплетени религии, при што мајка ни беше римокатолик, а татко ни муслиман; сепак, на почетокот и двајцата тргнавме на лично патување што нè наведе да се идентификуваме како духовни. Со страст за самоизразување, инклузивна мода и застапување за LGBTKIA2S+, горди сме што го споделуваме нашето лично мислење за овие теми на нашата сметка на ТикТок, како и нашето патување кон себеоткривање, прифаќање и зајакнување. Нашата мисија е да ги поканиме другите бестрашно да ја прифатат сопствената индивидуалност и постојано да ја слават споменатата заедница – рекоа тие.

 

@thezletnis