Чудно е, но има ОБЈАСНУВАЊЕ: Познато е зошто МАЖИТЕ што се во ВРСКА сè уште гледаат 18+ филмови?

Сподели со своите пријатели

Иако обично се смета дека порно филмовите се следат од задоволство, вистина е дека во последните години луѓето во нив бараат издувен вентил повеќе од стрес и секојдневие во кое има се повеќе осамени, депресивни, вознемирени, но исто така оние на кои едноставно им е досадно.

Loading...

Жените често реагираат бурно кога ќе сфатат дека нивните партнери гледаат порно. Дали има простор за грижа и зошто мажите кои имаат одличен сексуален живот тајно гледаат Порнхаб?

Ако вашиот партнер гледа порно, има некои работи што треба да ги знаете. На почетокот, само околу пет проценти од луѓето што гледаат порно содржина признаваат дека тоа влијае на нивниот живот.

Второ – ако имате добар, редовен секс со вашиот партнер, а на него повремено му треба порно – не треба да се грижите. Не паничете дури и ако гледа нешто што ви е чудно. Мажите често гледаат секс затоа што се плашат да го направат реално она што го гледаат.

„Жените во порнографија прават интересни работи, но тоа не значи дека и вие треба да ги правите. „Мажите сонуваат за тројки со стриптизети, но не сакаат да бидат во врска со вистинска стриптизета“, вели еден маж.

 

 

Loading...

Тие дури не сакаат да изгледате како жените во секси видеото. Мажите не се глупави, тие знаат што се лажни гради и усни, како и дека тие прамени коса и трепки на порно ѕвезда не се вистински.

„Дали гордо би одел по улица со жената на која мастурбирам? Никако не! “, Вели еден од гледателите на порно.

Порно филмовите треба да го зачинат вашиот сексуален живот, а не да го заменуваат. Ако после или за време на гледањето не сака секс со својата партнерка – треба да го намали искуството. Ова е веќе моментот кога порнографијата може да предизвика проблем во врската.

Значи, ако немате секс или станува сè поретко, а вашиот партнер сè уште редовно гледа секси содржина – ставете го прстот на челото, а потоа зборувајте за тоа.

Зависноста е исто така една од опциите и во тој случај тој ќе биде подготвен да ја изгуби работата, љ убовта, да ја уништи врската само за да може редовно да ужива пред мониторот.

Невозможно е да се генерализира, но експертите сметаат дека проблематично е повеќе од 11 часа неделно гледање порно содржини.

Сепак, постојат сексолози кои тврдат дека времето поминато пред мониторот не е индикатор на зависност, но треба да се следи дали лицето е целосно преокупирано со порнографија, и покрај штетните последици.


Leave a Reply