Човекот со 8 жени се откажа од системот на ротација во спалната соба: Работиме на деца па нема место за правила!

Сподели со своите пријатели

Бразилецот Артур О Орсо стана светски познат откако јавноста дозна за бизарните детали од неговиот приватен живот. Овој човек кој работи како модел извесен период живеел со дури девет сопруги, а потоа една си заминала, а најавил дека бара уште две бидејќи бил опседнат со бројот десет .

Loading...

-Имаме систем на ротација во спалната соба за сите девојки да бидат задоволни. Меѓу нас нема љубомора – изјави Артур на почетокот на годината, но ситуацијата во меѓувреме се промени. Иако бара уште двајца партнери, на осум години почнал да работи на нови .

 

 

– Се откажавме од системот на ротација бидејќи се трудиме да имаме деца. Сега системот е „прв дојден, прв услужен“ – низ насмевка вели Артур и веднаш продолжува:

 

Loading...

 

– Многу сум возбуден поради можноста да добиемо бебе. Не ни е грижа која ќе биде мајката, знам дека тоа дете ќе биде опкружено со огромна количина на љубов. Го немам мојот ‘омилен’, ќе биде како што е – вели Артур.

 

 

Признава и дека меѓу дамите има и такви кои би чекале уште малку со сопствената бременост, но додава дека е сигурен дека тоа ќе се смени кога ќе дојде првото бебе.

– Мислам дека и тогаш ќе го сакаат тоа искуство. Мајчинството е прекрасна работа. – вели Бразилецот.

 

Loading...

 

Животот на овој необичен дечко и неговите драги девојки секојдневно го следат 100.000 луѓе на социјалните мрежи, а Артур и девојките додаваат дека се среќни во оваа врска и не им е грижа што мисли општеството за тоа .