Човечки труп и облека пронајдени на ливада во кривопаланечко

Сподели со своите пријатели

Човечки труп и облека вчера попладне биле пронајдени на ливада во атарот на кривопаланечкото село Конопница.

Loading...

– На 12.06.2022 во 17.24 часот во Полициската станица Крива Паланка било пријавено дека во ливада во атар на с.Конопница, кривопаланечко, бил пронајден дел од човечки труп и облека, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

За настанот бил известен Јавен обвинител, а увид извршила екипа од ОВР Крива Паланка.

По наредба на јавен обвинител ќе биде извршена обдукција.

Никола Ивановски