„Човечката Барбика“ имала уште една операција: Ѝ останале уште 20% од желудникот (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Трансродовата жена Џесика, која претходно била позната како „човечкиот Кен“, потрошила повеќе од половина милион долари за нејзината трансформација во „човечка Барби“, а сега додала уште една постапка на списокот со интервенции.

Loading...

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessica Alves (@jessicaalvesuk)

Џесика Алвеш, која била позната под прекарот „човечкиот Кен“ и името Родриго Алвеш пред промената на полот, била на нова операција во Турција.

Таа претрпела намалување на стомакот, пишува „Дејли меил“.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessica Alves (@jessicaalvesuk)

 

Loading...

На Алвеш ѝ остануваат само 20% од желудникот и повеќе не чувствува глад. Таа се одлучила за оваа операција затоа што, како што вели, се борела со вишокот килограми.

„Имав 102 килограми и диетите не функционираа“, изјавила таа за „Дејли меил“.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessica Alves (@jessicaalvesuk)

 

„Хормоните што ги земам поради транзицијата задржуваат многу вода во моето тело, па затоа сум постојано гладна“, објаснува тој.

Таа вели дека оваа операција е најдоброто нешто што го направила во нејзиниот живот, иако имала околу стотина од нив.

 

Loading...

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessica Alves (@jessicaalvesuk)

 

Вкупно потрошила повеќе од половина милион на операции, а во иднина планира уште еднаш да го исправи носот, па ќе замине и на операција на гласот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessica Alves (@jessicaalvesuk)


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *