07.10.2019 00:42

Четворица мртви, петмина ранети во пукање во Канзас Сити


Четири лица загинаа, а пет други се повредени утрово во пукање во Канзас Сити, соопшти полицијата.

Инцидентот се случил околу 01:30 часот по локално време, кога непознат вооружен напаѓач влегол во барот и отворил оган, јавува Си-Ен-Ен.

loading...

„Осомничениот за пукање сè уште не е уапсен затоа што немаме добар опис и немаме информации за тоа дали се вклучени едно или повеќе лица“, рече портпаролот на полицијата Томаш Томашиќ.

Тој рече дека полицијата добила извештај за пукање во барот „Текила КЦ“, а кога излегле на местото на настанот, пронашла четворица мртви.

Томашиќ додаде дека петте повредени се во стабилна состојба.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments