Четворица кумановци и еден паланчанец приведени поради марихуана

Сподели со своите пријатели

Четворица кумановци и еден жител на Крива Паланка викендов биле приведени откако полицијат акај нив пронашла марихуана и ризли.

Loading...

– На 27.02.2021 во 23.40 часот во Крива Паланка, полициски службеници од Полициската станица Крива Паланка ги лишиле од слобода М.Б.(22) од Крива Паланка и С.З.(29), И.Д.(27), И.А.(22) и С.А.(23), сите од Куманово, затоа што при преглед кај нив билe пронајдени марихуана и ризли, информираат од Министерството за внатрешни работи.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *