25.06.2019 02:45

Четири ракометарки на Куманово на списокот на репрезентацијата


Мила Трајковиќ, Тамара Ивановска, Сара Цветановска и Јована Кирпијановска се на списокот на младинската репрезтација на Македонија предводен од селекторот Јулијана Дамчевска.

Вкупно 18 ракометарки вчера ја имаа првата средба со селекторот, а станува збор за подготвителен период за претстојниот ЕХФ W19 2019 Шампионат во Литванија од 15.07 до 21.07.2019.

loading...

Младинската репрезентација на Македонија е во групата Б заедно со репрезентациите на Грузија, Швајцарија и Литванија.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments