Чешкиот министер за внатрешни работи позитивен на коронавирусот

Сподели со своите пријатели

Чешкиот вицепремиер и министер за внатрешни работи Јан Хамчек потврди дека е позитивен на коронавирусот.

Loading...

Хамчек (41) е на чело на Кризниот штаб за борба против вирусот.

Тој е лидер на Социјалдемократската партија, помал партнер во владејачката коалиција.

Пандорка Арсовска-Гацова


Leave a Reply