Четири нови случаи во Куманово

Сподели со своите пријатели

Во последните 24 часа се направени 2.887 тестирања, а регистрирани се 29 нови случаи на КОВИД-19 од:

Loading...

Скопје – 9

Кичево – 5

Куманово и Тетово – по 4

Прилеп и Охрид – по 2

Штип и Струмица – по 1.

Нема починати лица.

Регистрирани се 34 оздравени пациенти од:

Loading...

Скопје – 18

Прилеп – 4

Куманово и Тетово – по 3

Битола – 2

Кичево, Гевгелија, Свети Николе и Делчево – по 1.

Досега во земјата се направени вкупно 838.323 тестирања на Ковид-19.

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.568, бројката на оздравени пациенти е 149.676, на починати е 5.472, а бројот на активни случаи изнесува 420.


Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *