Атлетика (Page 4)

Сподели со своите пријатели

Куманово во недела ќе биде домаќин на четвртиот традиционален Атлетски митинг „11 октомври“ кој на Атлетската патека во Соколана ќе ги собере сите атлетичари рекреативци и професионалци, членови на Атлетски клубови од целата држава. Спортскиот хепенинг е во организација на Атлетски клуб Куманово, а со поддршка на Општинскиот сојуз наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Атлетскиот клуб Куманово викендов во Скопје беше дел од две паралалени државни превенста во атлетика, едното за атлетичари до 13 години, а другото за млади до 17 години. Кумановските атлетичари се вратија со освени неколку први места, медали и награди со што уште еднаш потврдија дека се најдобри во државата.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Членовите на Атлетскиот клуб Куманово изминатиот викенд својата доминација ја покажаа на Младинскиот држвен куп во Атлетика кој викендов се одржа на Арената „Филип Втори“ во Скопје, каде се закитија со неколку први места, но срушија и неколку реокрди.   Loading… [huge_it_gallery id=”422″]   Во силна конкуренција и со скороПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Викендов во Скопје ќе се одржи Младинскиот куп во атлетика до 19 години, а свое учество на овој спортски настан ќе имаат и атлетичарите од  Атлетскиот клуб Куманово. Во купот учество ќе земат атлетичари од целата држава. Поразлично од останатите натпреварувања е тоа што на купот нема да има доделувањеПрочитај повеќе