Братот близнак му дошол во посета, тој искористил и побегнал (ФОТО+ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Перуанската полиција повторно го лиши од слобода криминалецот кој година дена бил во бекство откако успеал да избега од заворот така што се заменил со братот близнак.

Од затворот на Путин со пет ѕвездички бекството е невозможно (фото+видео)

Loading...

Александар Делгадо служел затворска казна од 16 години поради сексуално злоставување на дет еи грабеж, а бил сместен во затворот во Лима.

Избегал од затвор за да донесе алкохол и домашна храна, приведен при обид да се врати

Кога братот близнак Џанкарло го посетил во јануари минатата година, Александер го дрогирал, му ја земал облеката и едноставно излегол од затворот.

 

 

Замената е потврдена откако на Џанкарло му биле земени отпечатоци.

Сепак, по 13 месеци бекство, Александер Делгадо е приведен во понеделник во пристанишниот град Калау откако Министерството за внатрешни работи понудило информации кои ќе доведат до неговото апсење.

Некој сепак го преживеал Алкатраз: Пристигна писмо по цели 56 години

Сега Александер го очекува трансфер во затвор со максимално обезбедување. Додека тој бил во бекство, неговиот брат Џанкарло бил приведен и испрашуван поради сомнежи дека соработува со бегалецот. Но, тој не е обвинет и е пуштен на слобода.

МУ ЗДОСАДИЛО: По 20 години бегство затвореник одлучил да се предаде

Loading...

Александер тврди дека избегал од затворот затоа што очајно сакал да ја види својата мајка.


Leave a Reply