Босна и неволја наречена кружен тек… (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Во општина Теслиќ, Босна и Херцеговина, е отворен нов кружен тек кој целосно ги збуни возачите.

Loading...

Кружниот тек предизвика вистинска збунетост кај возачите кои наместо да влезат во него и да го возат целиот круг до посакуваниот излез, само го скратија и го пресекоа патот.

На социјалните мрежи се шират видеа од лудо возење, а едно видео на ТикТок собра над два милиони прегледи и повеќе од 40 илјади „лајкови“ за само три дена.

„Неволја наречена кружен тек“, гласи описот на видеото, а тиктокерите постојано го коментира видеото.

 


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Која нација троши најмногу пари на луксуз?