Бојан Трајковски исклучен од репрезентацијата

Сподели со своите пријатели

Бојан Трајковски поради конфликт со селекторот Драган Раца е остранет од подготовките на кошаркарската репрезентација на Македонија. Причините уште не се познати, но центар на Куманово веќе ги напушти подготовките на селекцијата.

Иако постои простор да се седне на заедничка маса и проблемот да биде надминат, сепак Трајковски веројатно заминува на одмор, а воочи „Трофејот на Македонија“, селекторот Драган Раца има голем проблем на центарските позиции.

Воочи квалификациите за Евробаскетот 2017 година не се гледаат контурите на нашата селекција која веќе 10 дена тренира во Скопје.

Текстот е преземен од Гол.мк

[wpdevart_like_box profile_id=”1414421878780055″ connections=”show” width=”300″ height=”550″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”en_US”]

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.