11.07.2019 01:46

Блокирани сите летови на лондонскиот аеродром


Најголемиот лондонски аеродром Гетвик ги одложи сите летови во 17:08 по локално време, поради проблеми во контролната кула.

Летовите се одложени за два часа, а сите 25 слетувања се пренасочени на други аеродроми, јавува ВВС.

loading...

Аеродром пронајде решение за една од најнепријатните ситуации

Како што соопштиле од аеродромот имало проблеми со контролниот систем на воздушниот сообраќај, а на патниците им било советувано да проверат што се случува со нивниот лет.

Аеродромот повторно е отворен во 19:10 по локално време.

Image by xenostral from Pixabay


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments