Блогерка се отру затоа што пред своите фанови проба погрешно растение (видео)

Сподели со своите пријатели

Познатата кинеска блогерка Жан се отру по грешкакога наместо алое вера изеде агава американа во директен пренос.

Дваесет и шестгодишната Жанг во живо ја пренесуваше, како што ја нарекла својата „алое вера гозба“ за да на оние кои ја следат им ги претстави здравствените придобивки на оваа растение.

Меѓутоа, таа не сфати дека всушност конзумира агава американа, отровно растение од Мексико.

Свештеникот кој 20 години го проучувал Алое Вера тврди дека ракот е излечлив, а ова е рецептот!

Loading...

Снимката од емисијата е објавена на социјалните мрежи. Набргу откакопроба, устата започнале да и трнат, а грлото и се воспалило. Го прекинала преносот и заминала во болница.

Лекарите и рекле дека има среќа што бргу пристигнала, затоа што во спротивно можела да има сериозни последици по животот.

Агава американа има неколку отровни единици во себе. Нејзиниот сок содржи рафиди од калциум оксалат, како и уште некои соединенија кои предизвикуваат силни иритации и отекувања.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.